fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Bardowie spotykają się w Warszawie od 25 lat

Jutro w centrach kultury i klubach w różnych częściach miasta rozpocznie się 25. Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA. Uznanych twórców oceni publiczność. Początkujący wykonawcy będą mieli szansę zdobyć fundusze na wymarzony debiut.
Na początek widzów czeka seria recitali i wieczorów promocyjnych. W sobotę o godz. 19 w Ośrodku Kultury Ochoty wystąpi Grzegorz Bukała, jeden ze współtwórców Wałów Jagiellońskich, który pracuje właśnie nad pierwszym autorskim albumem.
W poniedziałek o godz. 19 w Centrum Łowicka zaśpiewa młoda aktorka i piosenkarka Małgorzata Wojciechowska oraz jeden z najbardziej znanych polskich bardów Mirosław Czyżykiewicz. W czwartek o godz. 20 w klubie PraCoVnia przy ul. Popiełuszki 16 ubiegłoroczna laureatka Nagrody im. Jonasza Kofty Białorusinka Tatiana Bielanohaja promować będzie płytę „Dwukropek”. Ale najważniejsze wydarzenia festiwalu zaplanowano na następny weekend. Wówczas początkujący twórcy zmierzą się na scenie w walce o Nagrodę im. Jonasza Kofty. Stawką jest dofinansowanie debiutanckiej płyty. W klubie Hybrydy odbędzie się koncert jubileuszowy.
– Zaprosiliśmy bardzo różnorodnych wykonawców. Chcemy pokazać, jak ciekawe formy może przybierać piosenka autorska – mówi szef festiwalu Piotr Bakal. – Z Francji przyjedzie Zine Team Project łączący muzykę, słowo i taniec. Średniowieczne celtyckie pieśni z domieszką jazzu i bluesa zaśpiewa Włoch Valerio Mauro. Na scenie pojawi się także Białorusin Aleś Kamocki i Jacek Kleyff z Orkiestrą Na Zadrowie. Finał OPPA zaplanowano w niedzielę, 25 listopada, w Studiu Koncertowym PR. Artyści, którzy przez lata współtworzyli klimat tego festiwalu, m.in. Andrzej Ozga, Basia Stępniak-Wilk, Mirosław Czyżykiewicz, Kuba Sienkiewicz, Stanisław Klawe, zaśpiewają przygotowane na jubileusz utwory. Publiczność wybierze najlepszy.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA