fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Piruety, beczki i przeplatanki

Rzeczpospolita
Jazda na łyżwach uczy koordynacji ruchów, dotlenia mózg, poprawia kondycję, sylwetkę i humor. Jest doskonałą okazją do spotkań towarzyskich w gronie znajomych lub rodzinnej zabawy z mamą, tatą albo dziadkami. I jest w zasięgu ręki
Aby korzystać ze wszystkich dobrodziejstw, jakie ze sobą niesie ten sport, nie trzeba planować urlopu, wyprawiać się do obleganych kurortów ani kupować kosztownego sprzętu. Wystarczy na godzinę lub dwie wyskoczyć na pobliskie lodowisko, bo jeździć na łyżwach można nawet w centrum wielkiego miasta.
– Jazdę na łyżwach traktuję jako sposób na aktywny wypoczynek i relaks po pracy – mówi Karolina Szymańska, w godzinach pracy sekretarka, prywatnie miłośniczka ślizgawek. – Zimą, zamiast spotykać się w klubach, umawiamy się z przyjaciółmi na lodowisku. Można pośmiać się i poszaleć albo po prostu pogadać. Warto więc skorzystać z oferty, jaką dla mieszkańców Warszawy ma w tym roku kilka ośrodków jazdy na łyżwach. Zapewniają one nie tylko miejsce do jazdy przy dźwiękach muzyki, ale również umożliwiają wypożyczenie łyżew, opiekę instruktora i zaplecze socjalne. I tak na przykład: mieszkańcy Woli mogą połączyć zakupy z jazdą na lodzie w CH Wola Park lub wybrać się na lodowisko OSiR przy ul. Esperanto. 800-metrowa ślizgawka czynna jest nawet przy temperaturze +10 stopni. Na otwarcie cieszącego się sporym powodzeniem wśród mieszkańców Śródmieścia lodowiska pod Pałacem Kultury trzeba jeszcze poczekać. Popularna ślizgawka Arena ruszy dopiero 6 grudnia. Tymczasem można bawić się na torze łyżwiarskim na Stegnach, gdzie szeroki tor i dużo miejsca umożliwiają swobodną jazdę.
A co z tymi, którzy nie lubią wiatru i zimna? Piecuchy powinny wybrać się na któreś z krytych lodowisk. Można tam kręcić piruety i ćwiczyć przekładanki bez względu na pogodę. Jednym z nich jest mieszczące się przy stacji metra Imielin Figlowisko. Na terenie krytego obiektu tuż obok lodowiska znajduje się szatnia i barek, w którym można w razie potrzeby uzupełnić zapasy energii. Jeśli komuś za daleko, niech wybierze się na Torwar – tutaj dba się zwłaszcza o maluchy – w sobotnie i niedzielne przedpołudnie specjalnie dla najmłodszych i początkujących wydzielona jest specjalna strefa bezpieczeństwa. Na Torwarze działają również szkółki łyżwiarskie, które nie tylko uczą podstaw, ale również wyłaniają łyżwiarskie talenty. – Jazda na łyżwach to doskonała terapia dla całego organizmu – mówi Barbara Gintoft-Pawlak, trener koordynator prowadzącego zajęcia na Torwarze Integracyjnego Klubu Sportowego Syrena. – Leczy płaskostopie, wady sylwetki oraz zapewnia koordynację psychofizyczną. Jazda na tafli lodu pomaga odreagować stresy i działa kojąco na wszelkie nerwice. – Trenują u nas całe rodziny – dodaje Gintoft-Pawlak – obok dzieci bawią się ich rodzice i dziadkowie, bo łyżwiarstwo rekreacyjne to sport dla każdego. OSiR ul. Esperanto 5 Czynne: pon.-pt., godz. 9-14 (wstęp bezpłatny dla dzieci i młodzieży), weekend godz. 10-21 Cennik: bilet normalny 7 zł, ulgowy 5 zł, wypożyczenie łyżew 5 zł/godz. + 2 zł kolejne 30 minut OSiR ul. Rokosowska 10 Czynne: pon.-pt., godz. 8-21, weekend godz. 9-21Cennik: bilet normalny 7 zł, ulgowy 4 zł, wypożyczenie łyżew: 6 zł/godz. Wola Park ul. Górczewska 124 Czynne: codz., godz. 10-21 Cennik: wstęp wolny, wypożyczenie łyżew 6 zł/godz. + 3 zł każde następne 60 minut Figlowisko przy stacji metra ImielinCzynne: codz., godz. 8-22 Cennik: bilet ulgowy 6 zł, normalny 8 zł, wypożyczenie łyżew 5 zł Tor Stegny ul. Inspektowa 1 Czynne: pon.-pt., godz. 17.30-19 (małe lodowisko), godz. 19.30-21 (małe lodowisko i tor łyżwiarski duży) oraz weekend (oba lodowiska) w godz.12-14, 15-17, 18-20 Cennik: bilet normalny 8 zł, ulgowy 5 zł (w weekendy 9 i 6 zł) PKiN Arena od strony ul. Świętokrzyskiej Czynne: pon.-czw., godz. 8-20, pt.-niedz., godz. 8-21Cennik: wstęp wolny, wypożyczenie łyżew 6 zł/godz. + 4 zł za kolejne 60 minut Torwar II ul. Łazienkowska 6a Czynne: czw., godz. 20-21.30, sob., godz. 11-12.30 (od grudnia) oraz w godz. 18.30-20, niedz., godz. 11-12.30 oraz 18.30-20 Cennik: bilet normalny 10 zł, ulgowy 7 zł, opiekun 1 zł Promenada ul. Ostrobramska 75cCzynne: pon.-sob., godz. 10-21, niedz., godz. 10-20 Cennik: Bilety: dzieci do lat 12: w pon.-pt. 2 zł/30 minut (każda następna minuta 0,30 gr), sob.-niedz. 4 zł/30 minut (każda kolejna minuta 0,30 gr). Osoby powyżej 12 lat: pon.-pt. 5 zł/30 minut (każda kolejna minuta 0,35 gr), sob.-niedz. 8 zł (każda następna minuta 0,35 gr). Bilet rodzinny (minimum 3 osoby): pon.-pt. 3 zł (każda kolejna minuta 0,25 gr). Wypożyczenie łyżew: 4 zł (dzieci do lat 12), 6 zł (osoby powyżej 12 lat)
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA