fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Brakuje ludzi na budowy

Fotorzepa, BS Bartek Sadowski
Trudności ze znalezieniem pracowników to coraz większa bariera w działalności firm budowlanych. Odsetek spółek cierpiących z tego powodu wzrósł w II poł. roku do rekordowych 80 proc. Z kolei już tylko co druga firma jako barierę wymienia wysokie koszty pracy – wynika z badań firmy PMR.
– Wobec coraz większych problemów ze znalezieniem pracowników firmy łatwiej godzą się na płacenie wyższych wynagrodzeń – komentuje Bartek Sosna, analityk rynku budowlanego PMR. – Wskutek tych problemów planują zwiększać moce w inny sposób niż zwiększanie zatrudnienia – dodaje. Taki krok deklarują szefowie trzech czwartych firm.
– Brak wykwalifikowanych kadr może niewątpliwie wpłynąć negatywnie na dynamikę rozwoju branży budowlanej. Już w tej chwili liczba pracowników jest niewystarczająca, a pamiętajmy, że przed nami inwestycje związane z Euro 2012 – zauważa Przemysław Gacek, prezes grupy Pracuj.pl W III kw. już 7,5 proc. wszystkich ofert pracy w serwisie Pracuj. pl dotyczyło budownictwa i nieruchomości. Na chętnych czeka ponad 4 tys. miejsc pracy. Więcej niż w telekomunikacji, IT czy przemyśle lekkim.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA