fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Wojewoda specjalistą od kombatantów?

Wojewoda mazowiecki Jacek Sasin (PiS) prawdopodobnie zamieni urząd przy pl. Bankowym na Kancelarię Prezydenta przy Krakowskim Przedmieściu. Jak nieoficjalnie dowiedziała się „Rzeczpospolita”, ma zastąpić na stanowisku Lenę Dąbkowską-Cichocką, która zajmowała się tam sprawami kombatantów, teraz jest posłem.
– Na giełdzie nazwisk przewija się tylko on. Jest więc niekwestionowanym kandydatem – usłyszeliśmy ze źródeł zbliżonych do kierownictwa warszawskiego PiS.
– Doskonale się na tym zna, w końcu przez kilka lat zajmował się środowiskiem kombatanckim i ma na tym polu duże sukcesy. Poza tym jest zaufanym człowiekiem Lecha Kaczyńskiego – rekomendują Sasina jego partyjni koledzy. Wojewoda mazowiecki współpracował z Lechem Kaczyńskim, gdy ten był prezydentem Warszawy. Sasin był wówczas wiceburmistrzem Śródmieścia, a potem kierownikiem urzędu stanu cywilnego. Wcześniej przez trzy lata (od 1999 r.) pracował w Urzędzie do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Ale nie wszyscy chcą mówić o Sasinie jako pretendencie na podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta. Utarło się już, że by zaszkodzić danemu kandydatowi, rzuca się jego nazwisko w eter, by „rozszarpali go konkurenci”. – Po przegranych wyborach zapanowała panika. Wszyscy rozpaczliwie szukają sobie teraz zajęć. Toczą się zakulisowe gry, czasami niezbyt czyste, dlatego wymienianie nazwiska Sasina w takim kontekście może mu tylko zaszkodzić – usłyszeliśmy. Sasin, poproszony o komentarz, odpowiedział: – Trudno mi na ten temat mówić, nie dostałem żadnej propozycji. Jak napisaliśmy dwa tygodnie temu, wojewodą mazowieckim, którego ma wskazać nowy minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna, będzie prawdopodobnie obecny burmistrz Wawra Jacek Duchnowski (PO). Ma za sobą już staż w administracji rządowej, bo w 1998 roku był wojewodą ostrołęckim.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA