fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Klub Ronaldinho chce Polaka

Roger Guerreiro
AFP
Dni Rogera Guerreiro w AEK Ateny są policzone. Polak nie znajduje miejsca w składzie Manolo Jimeneza. Pomocnika kupić chce Flamengo Rio de Janeiro
Roger Guerreiro prawdopodobnie zakończy swoją przygodę z ligą grecką. Kryzys ekonomiczny dotknął również kluby piłkarskie i zespół AEK Ateny nie może pozwolić sobie na opłacanie tak wysokich kontraktów. Polak w zespole ze stolicy Grecji otrzymuje 600 tysięcy euro za sezon.
Władze AEK zaproponowały Rogerowi poszukiwanie nowego klubu i otrzymanie rekompensaty w kwocie 250 tysięcy euro. Zawodnik na taką propozycję się nie zgodził.

Ostatecznie po zawodnika zgłosił się jego były klub Flamengo Rio de Janeiro. Brazylijski zespół skończył sezon na czternastym miejscu. Według greckiej prasy negocjacje między menedżerem zawodnika Marcelino Robalinho, a działaczami Flamengo weszły w decydującą fazę. 

W miejsce Polaka, Grecy planują sprowadzić zawodnika Sevilli - Lautaro Acosty. Sam zainteresowany za przedterminowe zerwanie kontraktu ze strony AEK otrzyma 400 tysięcy euro. 

Roger w przeszłości grał już w zespole z Rio de Janeiro. W roku 2004 wystąpił w 36 spotkaniach, strzelając 3 bramki. W 2006 roku Brazylijczyk trafił na boiska Ekstraklasy gdzie wraz z Legią Warszawa w sezonie 2005/2006 zdobył Mistrzostwo Polski. Swoją dobrą grą przekonał Leo Beenhakkera i zadebiutował w reprezentacji Polski, grając w 25 meczach.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA