fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Billboard zawalczy o rynkową ekspozycję

Fotorzepa, Darek Golik DG Darek Golik
Ku końcowi ma się wyścig firm reklamy zewnętrznej o najważniejsze od lat zlecenie w branży: na wybudowanie i zarządzanie wiatami przystankowymi w Warszawie (koszt oszacowano na minimum 80 mln zł)
Do końca czerwca firmy negocjujące od maja ze stołecznym Zarządem Transportu Miejskiego status koncesjonariusza wiat mają czas na przesłanie uwag. Kolejnym po negocjacjach etapem procedury będzie zaproszenie do składania ofert.  – Terminu wyboru koncesjonariusza jeszcze nie ma. Z pewnością nie stanie się to do końca czerwca – zastrzegła urzędniczka.
O wygraną w postępowaniu stara się pięć podmiotów: Clear Channel, JC Decaux, Universum Digital (należy do dwóch osób prywatnych), Stroer Polska w konsorcjum z AMS (grupa Agory) oraz notowana na warszawskiej giełdzie grupa CAM Media (poprzez CAM Polski Outdoor). Zwycięzca wybuduje, zamontuje a później będzie zarządzać (dbać o czystość, otoczenie, oświetlenie) 1580 wiatami przystankowymi w stolicy. Koncesjonariusz zadbać ma też o dodatkowe elementy wiat, takie jak stojaki rowerowe, czy ławki.
Korzyść z zarządzania wiatami dla firm outdoorowych to możliwość realizowania kampanii reklamowych na ścianach wiat i w ich pobliżu. Atrakcyjność zlecenia zwiększają zbliżające się rozgrywki Euro 2012.
Koncesja to jeden z trzech elementów, które mogą zmienić finansową sytuację branży. Trwają prace nad dwiema inicjatywami, które – jeśli zdadzą egzamin - mogą być dla niej kluczowe.
To, że branża outdoorowa wymaga zmian pokazują jej wyniki. W I kwartale br. należała do najsłabszych segmentów rynku reklamy. Choć prognozy na 2011 r. mówią, że wydatki reklamodawców na outdoor urosną o 2-3 proc., to przez pierwsze trzy miesiące. spadły do 115,5 mln zł, czyli o 5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2010 r.
Mimo to Lech Kaczoń, szef Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej podtrzymuje swoje prognozy, że w całym roku segment zyska 6 proc. w porównaniu do wyniku z 2010 r. Przyczyni się do tego m.in. kampania rebrandingowa Polskiej Telefonii Cyfrowej (na T-Mobile), która potrwa w tym i w kolejnym kwartale.
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA