fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Chrystus w Świebodzinie niższy od Chrystusa w Peru

AFP
Piotr Aleksandrowicz
Piotr Rudzki
Prezydent Peru postanowił wznieść w Limie najwyższy na świecie posąg Chrystusa. Naraził się tym na gniew mieszkańców, którzy obawiają się naruszenia panoramy stolicy kraju.
Prezydent Alan Garcia poinformował dziennikarzy, że sam przekazał 37 tys. dolarów na realizację swego osobistego marzenia, budowy 37-metrowego posągu. -Taka postać będzie błogosławić Peru i chronić Limę — dodał.
Budowę sfinansują także firmy brazylijskie.
Burmistrz Limy, Susana Villaran jest jednak zdumiona lokalizacją posągu na wzgórzu ponad zatoką, ciągnącą się łagodnym łukiem na odcinku 20 km, na jej zachodnim krańcu.
– Szanuję prezydenta Garcię i jestem osobą wierzącą. Ale istnieje coś takiego jak harmonia krajobrazu stołecznej zatoki — stwierdziła. Uważa też, że prezydent powinien był wcześniej zasięgnąć opinii lokalnych władz.
Historyk i archeolog Guillermo Lumbreras jest również zdania, że lokalizacja posągu na wzgórzu Morro Solar kłóci się z innym miejscem zabytkowym. — Od lat realizowano na Morro Solar wiele projektów nadających mu charakter historycznego parku. Wzgórze to uważa się za miejsce batalii w wojnie z Chile i powinno takim pozostać — dodał.
Villaran zapowiedziała, że będzie przekonywać prezydenta kraju do zmiany lokalizacji pomnika. Będzie o metr wyższy od posągu Chrystusa w Świebodzinie, oddanym w listopadzie, obecnie najwyższym na świecie.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA