fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

"Dziennik" przeprasza Lisa

Fotorzepa
Zarząd Axel Springer Polska oraz redaktor naczelny "Dziennika" wyrażają ubolewanie i przepraszają Tomasza Lisa. Chodzi o wczorajszą publikację. W jednym z artykułów pierwsze litery następujących po sobie wersów składają się we frazę: "Wała tOmaszowi LiSowi".
W mediach pojawiły się spekulacje, że Tomasz Lis będzie szefem "Dziennika". Dziennikarze gazety zamanifestowali swoją niechęć do Lisa szyfrując jeden z tekstów.
Wczoraj na stronie 15 w dziale "Świat" pierwsze litery kolejnych wersów artykułu "Rice krytykuje Moskwę za szantaż gazowy" ułożyli w ten sposób, że powstał komunikat: "wała Tomaszowi Lisowi". Szef działu zagranicznego gazety twierdził, że to przypadek.
Dziś zarząd Axel Springer Polska i naczelny gazety Robert Krasowski wydali komunikat. Oświadczyli w nim, że fraza dotycząca Tomasza Lisa ukazała się bez zgody kierownictwa. Podkreślają również, że zaistniała sytuacja nie odpowiada "standardom przyjętym w wydawnictwie Axel Springer Polska". Z komunikatu wynika, że do Tomasza Lisa zostały skierowane stosowne przeprosiny.
Michał Fijoł pytany przez tvn24.pl czy będą wyciągnięte konsekwencje w stosunku do osób, które odpowiadają za powstanie frazy odpowiedział: "Co chcieliśmy powiedzieć, napisaliśmy w komunikacie".
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA