fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Odpoczynek po wzroście

Inwestorzy w Warszawie nie kwapią się z zakupami. Czekają na wyniki spółek za trzeci kwartał. Na zachodnich giełdach powróciły obawy o stan rynku nieruchomości w Stanach
Inwestorzy na rodzimym parkiecie realizowali wczoraj zyski po dynamicznej zwyżce dzień wcześniej. Najwięcej tracił wtorkowy lider WIG20, który ostatecznie podliczono o 0,73 proc. niżej niż we wtorek. Przez większą część sesji chętnych do handlu było niewielu. Popyt pojawił się dopiero w końcówce, co – zważywszy na bliskość historycznych szczytów – może sugerować próbę ich pokonania. Obroty, podobnie jak dzień wcześniej, sięgnęły 2 mld zł. Analitycy Citigroup wydali rekomendację dla dwóch spółek medialnych. W raporcie z 23 października zalecają kupno akcji TVN z ceną docelową 32 zł oraz sprzedaż akcji Agory z ceną docelową 45,8 zł.
Wczoraj na GPW zadebiutowały prawa do akcji spółki Pani Teresa Medica. Był to najlepszy debiut od lipca tego roku. Również na alternatywnym rynku warszawskiej giełdy – New Connect mieliśmy udany debiut. PDA informatycznej spółki Infosystems zdrożały o 4,7 proc. Niewielkie zmiany notowały wczoraj giełdy zachodnioeuropejskie. Inwestorzy woleli nie dokonywać większych zakupów, czekając na dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Przed aktywnym handlem powstrzymywały ich też wyniki banku inwestycyjnego Merrill Lynch, który w związku z kryzysem na rynku trudnych kredytów miał stratę 2,2 mld dol. Trudności na rynku nieruchomości w USA potwierdziły najgorsze od ponad pięciu lat dane na temat sprzedaży domów na rynku wtórnym. Wyróżniały się jedynie spółki technologiczne, których indeks wzrósł o 1,2 proc. Motorem zwyżki był producent półprzewodników STMicroelectronics – jego notowania podskoczyły o 6 proc. Spółka podała, że w III kwartale zysk netto wyniósł 187 mln dol.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA