fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacje/egzaminy

Egzaminy:adwokacki, radcowski i notarialny przez Internet

Fotorzepa, dp Dominik Pisarek
Zdający w tym roku egzaminy: adwokacki, radcowski i notarialny mogą to zrobić częściowo przez Internet. Jest już testowa aplikacja
Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło właśnie w wersji testowej aplikację do zdawania egzaminów prawniczych.
Jest to związane z decyzją ministra sprawiedliwości o możliwości zdawania egzaminu adwokackiego, radcowskiego i notarialnego w 2011 r. przy wykorzystaniu sprzętu komputerowego.
Z aplikacji będzie można skorzystać wyłącznie przy rozwiązywaniu zadań z części od drugiej do piątej egzaminu adwokackiego i radcowskiego oraz zadań z drugiej i trzeciej części egzaminu notarialnego.
Test będzie rozwiązywany wyłącznie odręcznie. Zdający będą mogli wybrać, czy będą wykorzystywali sprzęt komputerowy podczas wymienionych części egzaminu, czy będą rozwiązywać te zadania odręcznie.
Zdający otrzymają wersję finalną aplikacji przed rozpoczęciem egzaminów na nośnikach pamięci – pendrive (nośniki te zapewni Ministerstwo Sprawiedliwości).
Minimalne wymagania, jakie powinien spełniać komputer zdającego do poprawnego działania aplikacji egzaminacyjnej:
 
Testowa aplikacja jest do pobrania na stronie: ms.gov.pl/pl/zawodowe-egzaminy-prawnicze-2011/
W celu rozpoczęcia testowania „Aplikacji do zdawania egzaminów prawniczych" należy:
Udostępniona aplikacja jest wersją testową i może zawierać błędy. Wszystkie zauważone błędy i uwagi wraz z opisem błędu i konfiguracją komputera na którym aplikacja była testowana można kierować na adres: egzamin.prawniczy@ms.gov.pl
Zgłoszenia będą przyjmowane do 4 kwietnia 2011 r.
Czytaj więcej:
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA