fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Waldemar Pawlak: nie będzie zmian w JSW i Kompanii Węglowej

Ministerstwo gospodarki nie przewiduje zmian w zarządzie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Minister skarbu zapewnia, że do debiutu JSW dojdzie zgodnie z planem
Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak pytany o ewentualne zmiany w zarządach Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Kompanii Węglowej, odpowiedział, że nie ma żadnych planów zmian w zarządzie JSW. – W tej chwili JSW jest w procesie prywatyzacji i nie przewidujemy tam ruchów kadrowych. Natomiast w Kompanii Węglowej wkrótce rozpocznie się proces wyłaniania nowego zarządu, po zakończeniu kadencji obecnego. Także te (...) zmiany są w toku normalnego procedowania – dodał.
Aleksander Grad zapewnił, że odpowiedź na postulaty związkowców jest przygotowywana przy współpracy z ministerstwem gospodarki. Dodał jednak, że debiut JSW planowany na 30 czerwca jest przesądzony.
Związkowcy spotkali się z ministrem skarbu w ubiegłym tygodniu i przedstawili mu swoje postulaty dotyczące prywatyzacji (m.in. zachowanie kontroli państwa w spółkach węglowych przy ich prywatyzacji, dziesięcioletnie gwarancje pracy). Obiecał odpowiedź na piśmie.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA