Zapłata musi być na czas albo należą się odsetki

Zleceniodawca wezwany do zapłaty za wykonaną umowę musi to uczynić niezwłocznie
– Spółka zawarła ze mną umowę-zlecenie na opiekę nad wycieczką turystyczną. Umowa została wykonana, zleceniobiorca nie zgłosił żadnych zastrzeżeń. W umowie nie określono jednak terminu zapłaty. Mimo że minął już miesiąc, firma nie odpowiada na pytania, kiedy ureguluje należność. Czy istnieje przepis, który nakazywałby wypłatę wynagrodzenia w określonym terminie? Kiedy nastąpi przedawnienie moich roszczeń? – pyta czytelnik DF.Mamy do czynienia z umową, mocą której zleceniobiorca zobowiązał się do wykonania określonych czynności wobec dającego zlecenie w zamian za określone wynagrodzenie. Jest to umowa o świadczenie usług, do której na mocy art. 750 kodeksu cywilnego stosujemy przepisy dotyczące umowy-zlecenia.Zgodnie z art. 744 k.c. wynagrodzenie za odpłatne zlecenie należy się dopiero po wykonaniu określonych czynności, jeżeli nie umówiono się inaczej. Przyjmujący prawidłowo wykonał swoje zobowiązanie, w związku z czym przysługuje m...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL