fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Poseł Misztal zatrzymany na granicy

Piotr Misztal
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Poseł Piotr Misztal (niezrzeszony, wcześniej Samoobrona) został zatrzymany na granicy szwajcarsko-niemieckiej. W jego samochodzie celnicy znaleźli niezadeklarowane milion dolarów.
- O sprawie zostało poinformowane MSZ, ponieważ poseł legitymował się paszportem dyplomatycznym, którym może posługiwać się tylko w czasie podróży służbowych - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Karol Karski.
42-letni Misztal jest jednym z najbogatszych posłów. Jego majątek wycenia się na około 62 mln zł. Od czasu gdy zasiadł w ławach poselskich, media często donosiły o jego majątku, a on sam nie unikał okazywania swej zamożności. Misztal twierdził, że w 2006 r. sam odszedł z Samoobrony, bo różnił się w sprawie przyszłości partii z Andrzejem Lepperem. Według wiceszefa klubu Samoobrony Janusza Maksymiuka, Misztal został wykluczony za niestosowane zachowanie po skazującym go wyroku sądu i za obnoszenie się z majątkiem.
Misztal, za uniemożliwienie inspektorom pracy przeprowadzenie w swojej firmie kontroli, został w 2006 r. przez sąd w Łodzi skazany na 4 tys. zł grzywny.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA