fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Policja ma zdjęcia skradzionych obrazów Nowosielskiego

Zegar stojący, kominkowy, w drewnie w kolorze ciemnym, ze zdobieniami, tarcza z metalu - dwukolorowa, obwód tarczy w kolorze srebrnym, środek tarczy w kolorze ciemnym, na cienkich nóżkach w kolorze imitującym jasny kamień granitu.
Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie
Krakowska policja, która poszukuje złodziei obrazów Jerzego Nowosielskiego, zamieściła w Iinternecie zdjęcia zabranych z domu artysty dzieł
Skradziono je zaledwie kilkanaście godzin po śmierci Jerzego Nowosielskiego. Cena jednego obrazu artysty osiąga nawet 200 tysięcy złotych.
88-letni malarz zmarł w poniedziałek, a jego pogrzeb odbędzie się w Krakowie w sobotę. Złodziei tropi zespół z małopolskiej Komendy Wojewódzkiej, specjalizujący się w poszukiwaniu dzieł sztuki.
– Nie ma szans, żeby ktoś zdołał te obrazy sprzedać bez certyfikatu – mówi dziennikarzom Janina Górka-Czarnecka, wiceprezes Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich.
Jerzy Nowosielski tworzył ikonostasy i polichromie w cerkwiach, ale malował też portrety, pejzaże czy martwe natury. Te dzieła, które sobie pozostawił, cenił najwyżej.
Ich fotografie można obejrzeć na stronie internetowej http://malopolska.policja.gov.pl/node/730
Policjanci proszą o kontakt osoby, które rozpoznają te dzieła i mają informacje, które pomogą złapać złodziei.
Krakowska policja podaje też numer telefonu anonimowego:
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA