Gdy płacisz walutą kupioną w kantorze, też rozliczasz różnice

Rozliczając się z kontrahentami w euro, trzeba po stronie przychodów lub kosztów uwzględnić różnice kursowe. I to także gdy walutę kupiliśmy w kantorze
– Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą (podatkowa księga przychodów i rozchodów). Dokonuję wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów i w tym celu kupuję euro w kantorze (otrzymuję dowód sprzedaży z kantoru). Należność za towary zakupione w Unii Europejskiej reguluję tylko gotówką. Mam problem z rozliczeniem różnic kursowych, ponieważ kupuję euro w różnych terminach, niekoniecznie przed wyjazdem do innego kraju UE. Często bywa tak, że euro pozostaje mi z poprzedniego miesiąca. Nadmieniam, że nie prowadzę gospodarki kasowej. Czy nierozlicznie różnic kursowych będzie wiązało się z nierzetelnym prowadzeniem księgi? – pyta czytelnik DF.Ponieważ czytelnik pisze, że za towary płaci gotówką, rozumiemy, że zapłata następuje w momencie zakupu, czyli w dniu poniesienia kosztu, to jest wystawienia faktury przez sprzedającego, zgodnie z art. 22 ust. 6b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (updof). W związku z tym nie będzie powstawała u c...
Źródło: SPINKA

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL