fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Koncert w pierwszą rocznicę śmierci Marka Grechuty

Marek Grechuta podczas Festiwalu Piosenki Studenckiej w 2002 roku
Fotorzepa, Mariusz Makowski Mar Mariusz Makowski
Specjalny koncert „Przyjaciele dla Marka” odbędzie się w przeddzień pierwszej rocznicy śmierci Marka Grechuty. 8 października na deskach krakowskiego Teatru Bagatela wystąpią m.in. Edyta Geppert, Grzegorz Turnau, Zbigniew Wodecki, Stanisław Soyka, Jan Kanty Pawluśkiewicz.
Podczas koncertu, oprócz znanych piosenek Marka Grechuty, zaprezentowane zostaną dwie piosenki skomponowane przez niego, ale nigdy nie nagrane. Z archiwum domowego dostarczyła je wdowa po artyście Danuta Grechuta. Nie wiemy, kto napisał słowa, ale dojdziemy do tego - powiedział reżyser koncertu i dyrektor teatru Jacek Schoen.
Z inicjatywą zorganizowania koncertu wystąpiła Danuta Grechuta i Fundacja Barbary Romaniszyn "Marek - Nadzieja", której głównym celem jest popularyzacja twórczości Marka Grechuty oraz wspieranie artystów. Koncert współfinansuje krakowski Magistrat.
Koncert w Bagateli jest jednym z elementów obchodów pierwszej rocznicy śmierci artysty. We wtorek 9 października dla uczczenia Grechuty zabrzmi w południe na Rynku Głównym "Hejnał dla Marka". Godzinę później na grobie artysty odsłonięty zostanie pomnik, a o godz. 18.30 odprawiona msza za spokój jego duszy w Bazylice Mariackiej.
Marek Grechuta - piosenkarz i kompozytor, wykonawca przebojów "Dni, których nie znamy", "Będziesz moją panią", "Niepewność" - zmarł 9 października ubiegłego roku w Krakowie w wieku 61 lat. Został pochowany w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA