fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Taniec

Na pierwszy ogień – Waits

„Taniec w Polskim” – tytuł tego cyklu w zasadzie mówi wszystko. Ale warto dodać, że skoro w Warszawie mamy tylko kilka regularnych prezentacji tanecznych – jak warsztaty i pokazy Laboratorium Improwizacji czy Spotkania z Teatrem Tańca – to każdą nową inicjatywę tego typu trzeba głośno pochwalić
Szczególnie jeśli powstanie cyklu ratuje zespół, a tak jest w tym przypadku – Teatr Tańca Zawirowania przeżywa ciężkie chwile w związku z trudnościami w organizacji regularnych prezentacji w Starej Prochoffni.
W nowym cyklu spektakle będą się odbywać raz na dwa miesiące. Na początek widzowie obejrzą „Innocent when you dream” do muzyki Toma Waitsa. Historia czwórki nieudaczników topiących swe żale w alkoholu w jakimś podłym barze hipnotyzuje swoim klimatem.
Kolejne spotkanie przyniesie fabularny spektakl „Po godzinach” (20.03, godz. 19) opowiadający o młodych yuppies goniących za karierą. W maju Zawirowania zapraszają na sztukę „Fuera de campo” przygotowaną przez hiszpańskiego choreografa Daniela Abreu (22.05, godz. 19), która w ub.r. grana była m.in. w Madrycie, Kownie i Jerozolimie.
Wszystkie choreografie wystawiane są na Scenie Kameralnej.
[ramka][b]Inauguracja cyklu „Taniec w Polskim”: „Innocent when you dream” Teatr Tańca Zawirowania[/b], Teatr Polski, ul. Karasia 2, Warszawa, bilety: 32 i 40 zł, rezerwacje: tel. 22 826 61 64, niedziela (30.01), godz. 19[/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA