fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Niewypłacone nie mogą być potrącone

Czy firma może uwzględnić w kosztach podatkowych wynagrodzenia dotyczące danego roku, lecz wypłacone po dniu bilansowym, ale jeszcze przed terminem złożenia zeznania rocznego?
Dotąd organy podatkowe twierdziły, że nie. Takie wydatki stawały się kosztem podatkowym w momencie (miesiącu) ich faktycznego poniesienia. Wątpliwości niektórych podatników odżyły na nowo, po ostatniej nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych.- Czy biorąc pod uwagę nowe przepisy dotyczące zasad potrącalności kosztów, do kosztów 2007 r. będziemy mogli zaliczyć pensje i składki ZUS wypłacone/wpłacone do ZUS na początku 2008 r., jeszcze przed sporządzeniem zeznania rocznego, a dotyczące roku 2007? - pyta czytelnik DF.Przepisy zakazujące zaliczania w koszty niewypłaconych wynagrodzeń i niezapłaconych składek do ZUS pozostały bez zmian. Nadal z art. 16 ust. 1 pkt 57 i 57a i ust. 7d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (updop) oraz art. 23 ust. 1 pkt 55 i 55a i ust. 3d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (updof) wynika, że nie są kosztem podatkowym:- niewypłacone, niedokonane lub niepostawione do dyspozycji wypłaty, świadczenia oraz inne na...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA