Koszty imprezy integracyjnej czasami trzeba podzielić

Urząd skarbowy może zakwestionować rozliczenie kosztów imprezy pracowniczej, jeśli uczestniczą w niej także członkowie rady nadzorczej
O tym, że nadal można odliczać wydatki na imprezy integracyjne dla pracowników, pisaliśmy w DF z 18 stycznia br. Nie są to bowiem działania reprezentacyjne, których od 1 stycznia br. nie zaliczamy już do kosztów (art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, dalej updop). Spotkanie, np. z okazji rocznicy działalności, ma na celu poprawę atmosfery pracy, co przekłada się pośrednio na wyniki firmy. Nowe przepisy wyłączają wprawdzie z kosztów wydatki na "usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojów, w tym alkoholowych", ale tylko wtedy, gdy wiążą się z reprezentacją. Nie mamy z nią do czynienia, jeśli spotkanie ma charakter wewnętrzny.-Co zrobić w sytuacji, gdy w spotkaniu uczestniczą członkowie rady nadzorczej? Czy muszę związane z nimi wydatki wyrzucić z kosztów? -pyta czytelniczka DF.Obawy czytelniczki wiążą się z art. 16 ust. 1 pkt 38a updop, który mówi, że nie są kosztem wydatki na rzecz osób wchodzących w skład ra...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL