fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za zwolnienie rehabilitacyjne płacimy wynagrodzenie

Niepełnosprawny pojedzie na turnus rehabilitacyjny, dopiero gdy lekarz orzecznik potwierdzi, że zwolnienie na taki cel jest niezbędne
- Na okres od stycznia 2006 r. do 26 lipca 2007 r. pracownikowi wystawiono orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Czy przysługuje mu zwolnienie rehabilitacyjne za bieżący rok? Jeśli tak, to w jakiej wysokości? - pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.Zwolnienie rehabilitacyjne to zwolnienie od pracy, które przysługuje na turnus rehabilitacyjny. Korzysta z niego niepełnosprawny ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Ale uwaga, niepełnosprawny pracownik skorzysta z turnusu rehabilitacyjnego tylko wtedy, gdy: ¦ nie wykorzystał jeszcze zwolnienia rehabilitacyjnego w danym roku, ¦ skierowanie niepełnosprawnego na turnus rehabilitacyjny potwierdził lekarz, pod którego opieką się on znajduje (lekarz wystawia wniosek o turnus rehabilitacyjny dla niepełnosprawnego pracownika).Łączny wymiar tego zwolnienia i dodatkowego urlopu wypoczynkowego (10 dni) nie może przekraczać w ciągu roku kalendarzowego 21 dni roboczych. Tak wynika z art. 20 ust. 1 pkt 1 ustaw...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA