fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Magistrowie/studenci

Konkurs dla studentów na najlepszy esej prawniczy

Studenci zainteresowani arbitrażem handlowym mają szanse na sprawdzenie swojej wiedzy i ciekawe staże. Mogą wziąć udział w konkursie na najlepszy esej z zakresu międzynarodowego arbitrażu handlowego
Zadaniem uczestników konkursu organizowanego przez kancelarię prawna Hogan & Hartson Jamka Galos jest napisanie pracy, która będzie omówieniem wybranego przez siebie problemu prawnego dotyczącego tej tematyki. Konkurs adresowany jest do studentów wydziałów prawa, a także do absolwentów, którzy obronili prace magisterskie nie wcześniej niż w 2005 r.
- Arbitraż to niezmiernie ważna dziedzina dla praktyki obrotu gospodarczego. Polscy przedsiębiorcy coraz częściej muszą bronić swoich praw przed zagranicznymi sądami arbitrażowymi. Dostrzegamy jednak brak poważnych publikacji w tym zakresie - tłumaczy pomysł zorganizowania konkursu Maciej Jamka, partner w kancelarii Hogan & Hartson.
Zajęcie pierwszego i drugiego miejsca premiowane będzie miesięcznym stażem w dziale arbitrażu i sporów sądowych w kancelarii H & H. Ponadto zwycięzca będzie miał możliwość wyjazdu na wybraną przez siebie zagraniczną konferencję lub szkolenie z zakresu arbitrażu handlowego. Wszelkie koszty z tym związane pokryje organizator. Autorzy najciekawszych prac mogą też liczyć na ich publikację w jednym z uznanych polskich czasopism prawniczych.
Aby wziąć udział w konkursie, trzeba nadesłać pracę na dyskietce lub płycie CD na adres korespondencyjny kancelarii Hogan & Hartson Jamka Galos. Można skorzystać także z poczty elektronicznej (wsadowski@hhlaw.com).
Za wyłonienie laureatów będzie odpowiedzialna komisja, w której skład wejdą autorytety z zakresu międzynarodowego arbitrażu handlowego. Konkursowe eseje mogą być zredagowane w jednym z czterech języków: polskim, angielskim, niemieckim lub francuskim. Termin ich nadsyłania upływa 30 czerwca. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi miesiąc później, 31 lipca. Wyniki zostaną ogłoszone w"Rzeczpospolitej", która objęła patronat medialny nad imprezą, oraz na stronie internetowej kancelarii Hogan & Hartson (www.hhlaw.com). Tam też znajduje się szczegółowy regulamin uczestnictwa.
Tegoroczny konkurs stanowi projekt pilotażowy, ale w razie powodzenia będzie się odbywał regularnie - zapewnia organizator.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA