Kraj

Powstał klub "Polska jest najważniejsza"

Joanna Kluzik-Rostkowska
Fotorzepa, Piotr Nowak now Piotr Nowak
Dokumenty w sprawie powołania nowego klubu posłowie złożyli dziś w gabinecie marszałka Sejmu. Kancelaria Sejmu poinformowała, żenowy klub został już formalnie zarejestrowany.
Jak dowiedziała się "Rz" do grona secesjonistów dzisiaj dołączyli: Wojciech Mojzesowicz, były minister rolnictwa w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, a także posłowie: Andrzej Walkowiak, Zbysław Owczarski, Kazimierz Hajda. Wszyscy oni dzisiaj też złożyli rezygnację z członkostwa w PiS. Tym samym liczba posłów w klubie parlamentarnym PiS zmalała do 149.
- Sytuacja w PiS jest tak zła, że nie ma o czym nawet mówić. Nie ma szans by coś się zmieniło na lepsze - mówi "Rz" Wojciech Mojzesowicz. Do grona rozłamowców nie dołączył natomiast poseł PiS Tomasz Górski, który również otrzymał taką propozycję.
- Rozmawiałem bardzo długo z prezesem Kaczyńskim. - To była trudna, ale i bardzo merytoryczna rozmowa. Zostaję w PiS - powiedział "Rz" Tomasz Górski. [i] Wkrótce deklaracja PJN[/i] Joanna Kluzik-Rostkowska zadeklarowała, że w ciągu najbliższych 2-3 tygodni nowe ugrupowanie przedstawi swoją deklarację programową. Nie chciała zdradzić szczegółów przygotowywanej już deklaracji. [srodtytul]Schetyna: Wicemarszałek z PJN zalezy od decyzji Sejmu[/srodtytul] Marszałek sejmu Grzegorz Schetyna pytany, czy nowy klub będzie miał w Prezydium Sejmu swojego wicemarszałka, odpowiedział, że decyzja o liczbie wicemarszałków należy do Sejmu; na początku kadencji Sejm ustalił, że będzie czterech wicemarszałków. - Jeśli miałby być dodatkowy wicemarszałek, to ta decyzja musi być zmieniona większością sejmową. To jest możliwe, ale zależy od Sejmu - zaznaczył. [ramka]Członkowie klubu parlamentarnego "Polska jest najważniejsza": Joanna Kluzik-Rostkowska, Elżbieta Jakubiak, Lena Dąbkowska-Cichocka, Jacek Pilch, Jan Ołdakowski, Jan Filip Libicki, Jacek Tomczak, Zbysław Owczarski, Adam Gawęda, Tomasz Górski, Andrzej Walkowiak, Wojciech Mojzesowicz, Wiesław Kilian, Tomasz Dudziński, Kazimierz Hajda [i]- ika[/i][/ramka]
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL