fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Reklama z zagranicy, promocja towarów i premia za duże zakupy

Krzysztof Hejduk, doradca podatkowy w spółce KPT Doradcy Podatkowi
Nieznane
Przedstawiamy pierwszą część relacji z dyżuru telefonicznego, który odbył się w naszej redakcji 3 sierpnia. Ekspert odpowiadał na pytania dotyczące VAT od usług reklamowych
- Świadczę kompleksowe usługi reklamowe promujące towary klientów. Na moje wynagrodzenie składa się suma kosztów związanych bezpośrednio ze świadczonymi usługami oraz ustalona w umowie marża. Jednocześnie kupuję produkty, które następnie przekazuję nieodpłatnie wybranym osobom z grupy docelowej, określonej przez klienta zlecającego mi reklamę. Czy takie wydanie bez zapłaty powinno być opodatkowane VAT? Nie Zgodnie z art. 7 ust. 2 ustawy o VAT nieodpłatne wydanie towarów trzeba opodatkować tylko wtedy, gdy wydający je podatnik był uprawniony do odliczenia, w całości lub części, VAT naliczonego przy ich zakupie. Jednak w wypadku czytelnika w ogóle taka sytuacja nie wchodzi w grę. Nie ma bowiem mowy o czynności nieodpłatnej. Za wydawanie towarów otrzymuje przecież wynagrodzenie, tyle że jest ono skalkulowane w sposób mający pokryć koszty ich nabycia oraz dodatkową marżę. Skoro wydanie towarów nie jest nieodpłatne, to nie ma mowy o naliczaniu VAT z...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA