fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Krzysztof Karwowski odchodzi z „Teleexpressu”

ROL
Krzysztof Karwowski złożył rezygnację z funkcji szefa „Teleexpressu” – nieoficjalnie dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Karwowski złożył rezygnację po tym, jak dziś w południe dyrektor Jedynki odwołała ze stanowiska szefa „Wiadomości” Jacka Karnowskiego. Z informacji „Rz” wynika, że Iwona Schymalla przyjęła rezygnację Karwowskiego. Prawdopodobnie zastąpi go Jarosław Tytus, wieloletni wydawca „Teleexpressu”. Żegnając się z zespołem Karwowski powiedział, że nie widzi możliwości dalszej współpracy z nową dyrektor Jedynki. Karwowski był bliskim współpracownikiem Jacka Karnowskiego, kiedy ten kierował „Panoramą” oraz kiedy Karnowski był szefem zespołu reporterów w Telewizji Puls.
Odwołanie szefa „Wiadomości” i rezygnacja Karwowskiego to kolejna zmiana w publicznej Jedynce w ciągu ostatnich tygodni. 12 października zarząd powołał na stanowisko dyrektora Jedynki Iwonę Schymallę, która zastąpiła Witolda Gadowskiego. Trzy dni później nowa dyrektor w porozumieniu z zarządem postanowiła o zdjęciu z anteny TVP1 programów „Misja Specjalna” pod redakcją Anity Gargas oraz „Bronisław Wildstein przedstawia”. Jak informowała wówczas „Rz” z grafiku na listopad zniknęło też nazwisko Joanny Lichockiej, jednej z prowadzących „Politykę przy kawie”. W ostatni czwartek ze stanowiska wicedyrektora Jedynki usunięta została z kolei Dorota Macieja.
Jacek Karnowski szefem „Wiadomości” został w październiku 2009 roku. Wcześniej kierował Agencją Informacyjną TVP, a także „Panoramą” w TVP2. W latach 2007-2008 pracował w Telewizji Puls, gdzie był szefem zespołu reporterów codziennego serwisu informacyjnego Puls Raport. Małgorzata Wyszyńska do marca tego roku była jedną z prowadzących „Wiadomości”.
Została zwolniona, ponieważ, jak wyjaśniał wówczas rzecznik TVP, słabo wypadła w badaniach wizerunkowych prezenterów.
Wcześniej prowadziła m.in. Teleexpress i poranną audycję „Kawa czy herbata”.
Zmiany w telewizyjnej Jedynce to efekt medialnego porozumienia PO i SLD. Pod koniec sierpnia część członków Rady Nadzorczej, kojarzonych z lewicą i Platformą Obywatelską zawiesiła prezesa telewizji publicznej Romualda Orła i jego zastępcę Przemysława Tejkowskiego. Zarząd TVP tworzą w tej chwili kojarzeni z lewicą Włodzimierz Ławniczak i Paweł Paluch.
Na zmiany w Jedynce miała nalegać Platforma. Lewicy się do nich nie spieszyło. – Mają Dwójkę i całe TVP Info, po co im szarpać się z Jedynką? – mówi „Rz” jedna z osób związanych z telewizją.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA