fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Koniec walkmana

AFP
Piotr Mazurkiewicz
Sony przestaje sprzedawać kultowy odtwarzacz kasetowy choć na razie tylko w Japonii. Przez 30 lat sprzedało się ich 220 mln sztuk
Brytyjski dziennik Telegraph podaje, że koncern wyjaśnia, że obecnie znacznie popularniejsze jest słuchanie muzyki w formie cyfrowej przez co najlepiej sprzedają się odtwarzacze mp3 czy mp4 w które wyposażone jest wiele telefonów komórkowych. W rozmowie z gazetą rzecznik Sony Goerge Boyd wyjaśnia, że zaprzestanie sprzedaży dotyczy na razie tylko rynku japońskiego, w innych krajach można będzie je dalej kupować.
W Polsce także - są w ofercie przynajmniej sklepów internetowych za ok 100 zł.
Walkman trafił do sklepów w 1979 r. Choć nazwa byłą zastrzeżona dla produktów Sony szybko stałą się synonimem przenośnego odtwarzacza kaset magnetofonowych. W latach 80. był to przedmiot marzeń każdego nastolatka w Polsce, gdzie szansę na ich zdobycie miało niewielu. Sprzedaż na świecie szła doskonale - Sony sprzedał dotąd 220 mln sztuk, później po upowszechnieniu płyt CD pojawił się starszy brat - Discman. Dzisiaj i on jest przeżytkiem a symbolem kolejnej rewolucji w dziedzinie odtwarzania muzyki stał się iPod. Jednak przynajmniej w Polsce od dwóch lat sprzedaż odtwarzaczy mp3 i mp4 mocno spada - dzisiaj wielu klientów woli kupić wyposażony w taką opcje telefon. Kasety magnetofonowe w sklepach są już nie kupienia - jednak choćby przez Allegro kwitnie handel z drugiej ręki.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA