fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Poczęstunek podczas szkolenia pracowników jest kosztem firmy

Fotorzepa, MS Magdalena Starowieyska
Czy napoje bezalkoholowe i słodycze serwowane podczas zebrań i wewnętrznych szkoleń pracowników spółki z o.o. są kosztami uzyskania przychodu?
Zasadniczo wydatki takie mogą być zaliczone do kosztów podatkowych.Z ogólnej definicji takich kosztów zawartej w art. 15 ust. 1 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=3EC0892953EAF58605FEE453B6E7CBF6?id=115893]ustawy o CIT[/link] wynika, że są to wydatki poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem wymienionych w art. 16 ust. 1.Wskazane przez czytelnika wydatki mają na celu zapewnienie sprawnego przebiegu zebrania czy szkolenia i utrzymanie odpowiedniego poziomu koncentracji pracowników, dzięki czemu lepsze mogą być efekty spotkania. Są zatem związane z funkcjonowaniem firmy.Jednocześnie nie zostały wymienione w katalogu wydatków niezaliczanych do kosztów podatkowych. Nie ma do nich zastosowania art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o CIT, zgodnie z którym nie zalicza się do kosztów uzyskania przychodów wydatków na reprezentację, w szczególności poniesionych na usługi gastronomiczne, zakup żyw...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA