fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

W większych miastach spadają ceny mieszkań

Nowe mieszkania (ceny w zł za mkw.)
Rzeczpospolita
Nowe mieszkania staniały w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach – wynika z raportu firmy Emmerson.
- [b]W Poznaniu[/b] za mkw. lokalu trzeba dziś zapłacić średnio 6755 zł (spadek o 3,2 proc. w porównaniu z II kw.). Do sprzedaży weszła kolejna pula tańszych od dotychczasowej średniej mieszkań. W trzecim kwartale br. deweloperzy oferowali w tym mieście 3137 lokali w 85 inwestycjach. Najwięcej, bo 43 proc. całej oferty, to lokale w cenie 6 – 7 tys. zł za mkw.
- [b]W Warszawie[/b] analitycy Emmersona także odnotowali spadki cen. W stolicy w trzecim kwartale do kupienia było ponad 15 tys. nowych mieszkań. Średnia cena mkw. lokalu (po 1,7-proc. spadku) wyniosła na koniec września 8849 zł.
- [b]W Krakowie[/b] deweloperzy oferują prawie 5,9 tys. mieszkań. Średnie ceny w trzecim kwartale (w porównaniu z drugim) zmalały o 1,6 proc. Na mkw. wystarczy dziś przeciętnie 7547 zł. Średnia cena lokali dopiero wprowadzonych do sprzedaży w ostatnim kwartale wyniosła 6505 zł za mkw.
- [b]We Wrocławiu[/b] w trzecim kwartale na rynku pierwotnym było do wzięcia ponad 5,2 tys. mieszkań. Średnia cena mkw. to 7032 zł za mkw. (spadek o 3 proc.). Nowe projekty wprowadzane na rynek miały średnią cenę 6461 zł za mkw.
- [b]W Katowicach[/b] z kolei w 19 inwestycjach znajdziemy 925 mieszkań. Ich ceny, po 1,6-proc. spadku w porównaniu z wcześniejszym kwartałem, wynosiły średnio 5286 zł za mkw. Głównym powodem spadku były niższe od dotychczasowej średniej ceny na nowych osiedlach oraz pierwsze obniżki w inwestycjach będących już na rynku. Niemal dwie trzecie mieszkań mieściło się w przedziale od 5 do 6 tys. zł.
-[b] W Gdańsku[/b] średnie ceny mieszkań poszły w górę. Deweloperzy oferują tam 4235 lokali w 92 inwestycjach. Po wzroście stawek o 1,4 proc. średnia cena na koniec września wyniosła 6749 zł za mkw.
- [b]W Łodzi[/b] ceny nowych M. średnio poszły w górę o 0,7 proc. Za mkw. nowego lokalu trzeba tu przeciętnie zapłacić 5636 zł. 57 proc. lokali można kupić w cenie 5 – 6 tys. zł za mkw. Do wzięcia jest zaś ponad 2 tys. nowych mieszkań w 57 projektach.
[i](źródło Emmerson)[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA