fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energianews

Grupa PEP dostanie 80 mln zł na farmy wiatrowe

Elektrownia wiatrowa
Fotorzepa, MW Michał Walczak
Amon i Talia, dwie firmy zależne należące do PEP dostały po 40 mln zł dofinansowania na budowę farm wiatrowych. Powstaną one w województwie dolnośląskim
Polish Energy Partners, a dokładniej dwie należące do niego firmy zawarły z Ministrem Gospodarki umowy dotacji na łączną kwotę 80 mln zł. I tak Amon otrzymał 40 mln zł dofinansowania na budowę Farmy Wiatrowej Łukaszów. Taka sama kwotę otrzyma Talia na realizację projektu Farmy Wiatrowej Modlikowice. Obie inwestycje będą realizowane w gminie Zagrodno w województwie dolnośląskim.
Wcześniej przedstawiciele PEP informowali o zawarciu umów kredytowych na budowę obu farm. Amon ma otrzymać od konsorcjum banków łącznie 223, 5 mln zł, a Talia – 163,6 mln zł.
Giełdowa spółka komunikaty o otrzymaniu dofinansowania podała po wtorkowej sesji. Mimo że dofinansowanie opiewa na duże kwoty, inwestorzy handlujący akcjami PEP nie zareagowali na te informacje. Na otwarciu dzisiejszej sesji kurs akcji spółki wyniósł dokładnie tyle samo, co na wczorajszym zamknięciu, czyli 31,2 zł. Zamiarem zarządu PEP jest wypracowanie w całym 2010 roku 56 mln zł zysku netto i 86 mln zł zysku EBITDA. W drugiej połowie tego roku PEP zamierza zainwestować 202 mln zł. Grupa pieniądze wyda przede wszystkim na budowę farm wiatrowych Łukaszów i Modlikowice oraz dwóch nowych zakładów produkujących pellet.
Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA