fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wynagrodzenia: Nie ma jednej pensji szkoleniowej

Rzeczpospolita, Tomasz Wawer
Pracownicy, którzy podpisali umowy szkoleniowe przed 16 lipca br., podnoszą kwalifikacje na starych zasadach. Ale nie ma jasności, czy tak też obliczamy dla nich pensje za dni wolne poświęcone na edukację
Według resortu pracy i Głównego Inspektoratu Pracy pracownicy, którzy podpisali umowy szkoleniowe przed 16 lipca br., podnoszą kwalifikacje na starych zasadach - [b][link=http://www.rp.pl/artykul/162949,545621.html]zobacz opinię GIP[/link][/b].Czy to oznacza również, że mają mieć inaczej liczone wynagrodzenie za urlopy szkoleniowe?[srodtytul]Niejasny przepis przejściowy[/srodtytul]To pytanie powstaje w kontekście nieprecyzyjnego sformułowania art. 3 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=0EA035EBF080938B3F623697C1D9F82C?id=357309]ustawy z 20 maja 2010 r. o zmianie ustawy Kodeks pracy oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (DzU nr 105, poz. 655)[/link].Przewiduje on, że do pracowników, którzy rozpoczęli podnoszenie kwalifikacji zawodowych przed dniem wejścia w życie zmienionych przepisów szkoleniowych, stosuje się zasady i warunki obowiązujące w starym [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=3DD1957E7525944D0AF9D925231A...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA