fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świadczenia nie mogą się dublować

[b]- Pracownik 6 października 2010 r. przyszedł rano do firmy, pracował cztery godziny. Poczuł się źle i poszedł do lekarza zakładowego, który skierował go do szpitala. Czy za 6 października powinien dostać wynagrodzenie za cztery godziny, a za pozostałe cztery wynagrodzenie chorobowe? Jeżeli tak, to jak obliczyć stawkę wynagrodzenia chorobowego za cztery godziny?[/b]Zasiłek chorobowy nie przysługuje za dni, za które pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia. Jeżeli więc w danym dniu świadczył pracę i otrzyma za ten dzień pełne wynagrodzenie, a jednocześnie uzyskał za ten sam dzień zwolnienie lekarskie (bo np. trafił po pracy do szpitala), nie powinien za niego uzyskać zasiłku chorobowego (wynagrodzenia za czas choroby). Tak wynika z art. 92 § 3 pkt 2 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=AE89BF528781D2C42167CAF23691862B?id=76037]kodeksu pracy[/link].Jeżeli jednak podwładny świadczył pracę tylko przez część dnia, a następnie źle się...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA