fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Reinhold Messner gościem Dni Lajtowych w Zakopanem

Reinhold Messner
Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Gościem skupiających co roku miłośników gór Dni Lajtowych, które odbędą się w Zakopanem w listopadzie będzie słynny himalaista, Reinhold Messner
Pochodzący z Tyrolu pierwszy zdobywca wszystkich ośmiotysięczników (co udało mu się w 1986 roku) gościć ma na Podhalu od 12 do 14 listopada. Dni Lajtowe, organizowane od 2000 roku przez Polski Klub Alpejski, gromadzą nie tylko najlepszych alpinistów, ale wszystkich, którzy kochają góry.
Reinhold Messner jest autorem 50 książek o tematyce górskiej. Wykłada podczas międzynarodowych konferencji, tworzy filmy dokumentalne, których producentem jest między innymi BBC. Pisze też do takich czasopism, jak: „National Geographic”, „Stern” i „Die Zeit”. Jest honorowym członkiem Royal Geographical Society oraz The Explorers Club w Nowym Jorku.
Po wycofaniu się z czynnego alpinizmu zamieszkał na zamku Juval w Południowym Tyrolu, gdzie prowadzi gospodarstwo ekologiczne i muzeum , w którym zgromadził kolekcję sztuki tybetańskiej. Poświęcił się też działalności społecznej i politycznej (był posłem do Parlamentu Europejskiego) oraz działaniom na rzecz Tybetu i ochrony środowiska. W Himalajach zginał jego młodszy brat.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA