fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Tomek Sowiński & The Collective Improvisation Group

www.teatrpraga.pl
materiały prasowe
Gdański perkusista Tomek Sowiński i jego The Collective Improvisation Group przedstawią w Warszawie muzykę z nowego albumu „Synergy”, kandydata do jazzowej płyty roku 2010.
The Collective Improvisation Group olśniewa pomysłowością, promieniuje radością tworzenia dźwięków. To projekt oparty na improwizacji, jak wskazuje nazwa zespołu. Ale zebranie siedmiu muzyków, którzy w każdym momencie wzajemnie się inspirują, to zasługa lidera.
[wyimek][link=http://www.rp.pl/artykul/9145,548415-Najwazniejsze-jest-brzmienie.html]Czytaj rozmowę Marka Duszy z Tomkiem Sowińskim [/link][/wyimek]
Kolektyw zadebiutował cztery lata temu albumem „Illustration”. Płyta „Synergy” została nagrana w septecie, ale nie liczba muzyków jest istotna, ale brzmienie, jakie uzyskali. Utwory mają ledwie zarysowany schemat, proste melodie, które rozwijają się i komplikują. Finałem jest zawsze kilka uporządkowanych akordów układających się w chwytliwy temat.
Nie ma tu podziału na solówki, każdy z muzyków dodaje coś od siebie, kiedy uważa za stosowne. Zwykle łatwo wówczas o bałagan i anarchię, ale nie w The Collective Improvisation Group. Twórcy zjednoczeni ideą demokratycznego współtworzenia stanowią jeden muzyczny organizm.
Wielu z nich to jazzmani dobrze znający tradycję, jak choćby trębacz Jerzy Małek, pianista Piotr Mania i Tomek Sowiński. A jednak brzmią nowocześnie jak najlepsze grupy improwizujące.
[i]Tomek Sowiński & The Collective Improvisation Group, Teatr Praga, ul Otwocka 14, bilety: 20 – 30 zł, rezerwacje: tel. 22 818 60 39, piątek (15.10), godz. 19.30. [/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA