fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

TVN podpisała 10-letnią umowę z TP SA

TP SA podpisała wczoraj z TVN 10-letnią umowę o wzajemnym oferowaniu produktów i usług oraz współtworzeniu nowych ofert
Każda z firm podała, że podpisana umowa w ciągu pięciu lat pozytywnie wpłynie na poziom ich EBITDA o ok. 100 mln złotych.
Firmy skoncentrują się na współpracy dotyczącej dostarczania treści programowych, abonamentowych i przedpłaconych usług płatnej telewizji satelitarnej, wideo na żądanie, dystrybucji szerokopasmowego dostępu do Internetu, a także na technologii telewizyjnej oraz marketingu.
Gdy te dwie potężne grupy zaczną ze sobą współpracować, TP będzie świadczyła usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz inne usługi telekomunikacyjne klientom platformy satelitarnej „n”, a TVN będzie TP SA dostarczać treści.
Zgodnie z umową TP poszerzy swoją podstawową ofertę telewizyjną o treści dostarczane przez TVN oraz o ofertę „n” dla pakietów płatnej telewizji. Co więcej firmy postanowiły, że obecnie wykorzystywane technologie będą stopniowo harmonizowane, co umożliwi przedstawianie klientom jednolitej oferty usług. Na dzisiejszej konferencji obie spółki podadzą szczegóły umowy.
Z kolei rada nadzorcza TP SA pozytywnie oceniła pomysł zaciągnięcia 2 mld zł kredytu w celu zrefinansowania zapadającej linii z lutego 2006 r. Pieniądze zostaną przeznaczone na zabezpieczenie płynności spółki.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA