fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Asseco Poland chce po 50 zł za akcję

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Asseco Poland.Wartość rozpoczynającej się wkrótce oferty sięgnie 270 mln zł
50 zł wynosi cena emisyjna za akcje serii J Asseco Poland, które wkrótce sprzedawane będą w ofercie publicznej. Zawiera kilkuprocentowe dyskonto wobec kursu giełdowego, który wczoraj wynosił 52,95 zł. Dzisiaj, w reakcji na publikację ceny emisyjnej kurs lekko traci i wynosi obecnie 51,8 zł. Informatyczna spółka chce sprzedać inwestorom 5,43 mln walorów serii J.
W zamian umorzy taką samą liczbę akcji własnych, co oznacza, że kapitał będzie nadal dzielił się na 77,56 mln. Harmonogram oferty nie jest jeszcze znany. Zostanie opublikowany w prospekcie emisyjnym, który do końca dnia pojawi się na stronie internetowej rzeszowskiej spółki.
Papiery serii J sprzedawane są z prawem poboru. Formalnie dniem ustalenia prawa poboru jest 18 października 2010 r. ale żeby dostać prawa poboru trzeba być właścicielem akcji w środę 13 października (wynika to z obowiązującego systemu rozliczeń w KDPW). Każde 14,27 praw poboru będzie uprawniało do nabycia jednej nowej akcji. Asseco Poland chce wydać pieniądze pozyskane z IPO na zakup większościowego pakietu w izraelskiej spółce Formula System. Akwizycja pochłonie 145 mln USD i zostanie sfinalizowana do końca listopada.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA