fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Za Aero 2 stoi teraz Solorz?

Zygmunt Solorz-Żak
Fotorzepa, BS Bartek Sadowski
Tajemnicze Aero 2, które buduje operatora mobilnego dostępu do Internetu i jest współwłaścicielem NFI Midas, ma nowych udziałowców.
Udziały w Aero 2 objęli KOMA Fundusz Inwestycyjny Zamknięty oraz zarejestrowana za granicą (w Wielkiej Brytanii lub na Cyprze) firma Litenite Limited. FIZ utworzyło Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Opera. – To fundusz utworzony na zlecenie inwestora. Nie mogę ujawnić jego tożsamości – mówi Tomasz Korab, wiceprezes Opera TFI.
Zgodnie z wpisem w Krajowym Rejestrze Sądowym KOMA ma 3 tys. udziałów Aero 2. Największym pakietem – 17 tys. walorów – dysponuje Litenite, którego właściciela nie znajdziemy w polskich rejestrach sądowych.
Na budowę sieci komórkowej potrzeba miliardów złotych, a jedynym właścicielem Aero 2 był prawnik Krzysztof Żyto z kancelarii Chajec Don-Siemion Żyto. Rynek od dawna kojarzył Aero 2 z Zygmuntem Solorzem-Żakiem. Solorz zaprzeczał kapitałowym związkom z Aero 2, ale nie wykluczał takowych w przyszłości. Czy zdecydował się teraz kupić udziały? Tego wczoraj nie udało nam się sprawdzić. Biznesmen był nieuchwytny.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA