fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

PGNiG i Tauron wybudują wspólnie elektrownię gazową

Warszawska siedziba PGNiG
spółka
Inwestycje. PGNiG i Tauron mogą utworzyć spółkę, która wybuduje elektrownię gazową w Stalowej Woli. Gazowa firma poinformowała właśnie o tym, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na powołanie podmiotu
W praktyce oznacza to, że należąca do gazowego potentata firma PGNiG Energia będzie mogła objąć 50 proc. udziałów w spółce EC Stalowa Wola. Drugim jej udziałowcem będzie spółka Elektrownia Stalowa Wola z grupy Tauron.
Elektrownia, która będzie opalana gazem, ma wytwarzać energię elektryczną i ciepło, a gorąca woda będzie wykorzystywana na potrzeby komunalne Stalowej Woli i Nisko.
Dla PGNiG-u to ważny projekt, bo oznacza [b]zamówienie na dostawy ponad pół miliarda m sześc. gazu rocznie. [/b]Inwestorzy liczą, że w połowie przyszłego roku będzie już wybrany generalny wykonawca. Prace przy budowie bloku potrwają[b] do 2014r.[/b] Ich koszty szacuje się na [b]1,95 mld zł[/b]. Spółka celowa chce przynajmniej połowę potrzebnej kwoty pozyskać z kredytów.
Inwestycja w Stalowej Woli nie jest jedyną tego typu przygotowywaną przez PGNiG. Gazowa firma analizuje też możliwości współpracy z PKN Orlen i KGHM przy budowie bloków gazowych.
Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA