fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Kobieta na krańcu świata

Kobieta na krańcu świata
TVN
[srodtytul]Kobieta na krańcu świata[/srodtytul]
Kolejny cykl dziesięciu egzotycznych reportaży Martyny Wojciechowskiej ukazujących niezwykłe miejsca, kulturę i obyczaje kobiet na całym globie. Bohaterkami będą panie w różnym wieku, wyznające różne religie i pracujące w różnych zawodach. – Każda z nich jest wyjątkowa, dlatego tak bardzo zależy nam na przedstawieniu ich historii – mówi Wojciechowska. – Chcemy dzielić z nimi radości i smutki, zachwycić się pięknem otaczającej przyrody, zrozumieć lokalne zwyczaje, poznać smak regionalnych potraw i jak najciekawiej pokazać miejsca nieznane polskim widzom. Druga seria składać się będzie z dziesięciu odcinków, w ostatnim zostaną pokazane lubiane przez widzów kulisy powstawania programu oraz jego nieemitowane fragmenty.
[i]10.55 | tvn | niedziela[/i]
[srodtytul]Saga prastarej puszczy: Opowieść o kruku[/srodtytul]
Znakomity i okraszony pięknymi zdjęciami serial dokumentalny Bożeny i Jana Walencików o Puszczy Białowieskiej. Bohaterem każdego odcinka jest jedno zwierzę, które staje się także „narratorem” filmu. Tym razem będzie to młody kruk, uratowany przez człowieka od pewnej śmierci i poszukujący własnej drogi. Wrodzona ciekawość sprawia, że staje się on prześladowcą kłusownika, cichym świadkiem jego niecnych czynów. Ta ryzykowna gra, w połączeniu z nabytą za młodu przypadłością, doprowadza do tragedii... Narrację czyta Krzysztof Gosztyła, a piękną muzykę skomponował Michał Lorenc.
[i]15.45 | tvp 1 | niedziela[/i]
[srodtytul]Życie ptaków[/srodtytul]
Serial dokumentalny wybitnego podróżnika i znawcy zwierząt – Davida Attenborough, poświęcony ptakom. Większość z nich, jak twierdzi autor cyklu, to indywidualiści, którzy potrzebują własnego kąta. Zupełnie inne upodobania mają spokrewnione z wróblami południowoafrykańskie tkacze towarzyskie. Zgodnie z nazwą gatunku wznoszą siedziby zbiorowe, mieszczące od 300 do 400 osobników. Taki „mrówkowiec”, podobny do stogu siana, ulokowany jest na konarach drzewa wysoko ponad ziemią. Gruba strzecha stanowi dobrą osłonę przed promieniami słońca w dzień i przed chłodem po zapadnięciu ciemności. Większość wewnętrznych pomieszczeń pełni rolę komór lęgowych. Niektóre z takich gniazd użytkowane są przez 100 i więcej lat.
[i]12.40 | tvp 1 | poniedziałek[/i]
[srodtytul]Śladami Strzeleckiego[/srodtytul]
Paweł Edmund Strzelecki to najsławniejszy XIX-wieczny polski podróżnik. Podczas swojej ponad dziewięcioletniej odysei po świecie odnalazł m.in. złoża rud miedzi w Kanadzie i złota w Australii. Tam też odkrył Ziemię Gippsa i badał najwyższe pasmo górskie tego kontynentu. Samotnie zdobył jego najwyższy szczyt, który ochrzcił Górą Kościuszki. Dokument „Śladami Strzeleckiego” to świetnie przygotowana rekonstrukcja kostiumowa, dzięki której poznamy realia czasów, w których żył Paweł Edmund Strzelecki. Retrospekcje z XIX-wiecznych scen życia słynnego podróżnika przeplatają się ze współczesną podróżą Moniki i Norberta Oksza Strzeleckich – małżeństwa, które od paru lat prowadzi projekt pod nazwą „Strzelecki World Odyssey”.
[i]21.10 | disc. historia | wtorek[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA