fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Rynek wtórny: Nabywcy poszukują dwupokojowych lokali

Rzeczpospolita
Nie ma chętnych na lokale za ponad 15 tys. zł za mkw.
> Najwięcej umów na rynku wtórnym dotyczy w dalszym ciągu mieszkań dwupokojowych. Średnia ofertowa cena takich lokali wynosi, według MLS (czyli warszawskiego systemu wielokrotnego oferowania nieruchomości), 8,1 tys. zł za mkw.
> Stawka transakcyjna jest o ok. 200 zł niższa, oscyluje wokół 7,9 tys. zł za metr. Wartość większości transakcji nie przekracza 400 tys. zł, choć i ta kwota jest często zbyt duża dla potencjalnych kupujących.
> Negocjacje przynoszą zwykle obniżki kilkuprocentowe, choć bywa, że klient nic nie utarguje.
> Od blisko roku ceny mieszkań są dość stabilne. – Najtańsze lokale kosztują ok. 5,9 tys. zł za mkw., a najdroższe – 12,2 tys. zł za mkw. – mówi Jerzy Sobański, rzecznik Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Dodaje, że z rynku zniknęły praktycznie transakcje, w których mieszkania kosztowały powyżej 15 tys. zł za mkw., choć takie oferty można znaleźć na rynku.
> Pośrednicy z warszawskiego MLS zanotowali również wysoką sprzedaż mieszkań poza Warszawą. – Decyduje o tym niska cena. W Radomiu można np. kupić lokum już za 2,7 tys. zł za mkw., a w Grodzisku Mazowieckim za ok. 4,2 tys. zł za mkw. – wylicza Jerzy Sobański.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA