fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Olbrychski z gwiazdą

Bałtycką Gwiazdę, prestiżową nagrodę miasta Petersburg, otrzymał Daniel Olbrychski „za swój wkład w rozwój i zacieśnianie więzi społecznych pomiędzy państwami”
Uroczystość z udziałem zastępcy gubernatora Michaiła Osijewskiego odbyła się wczoraj w petersburskim Teatrze Ermitażu.Daniel Olbrychski zebrał burzę owacji. Wystąpił po rosyjsku, mówił o swoich bogatych związkach z Rosją. Wspominał też swój pierwszy przyjazd do Rosji, a szczególnie wspólny pobyt z Andrzejem Wajdą 40 lat temu. Zakończył natomiast wierszem Siergieja Jesienina.
W Rosji Daniel Olbrychski cieszy się od lat popularnością. W programie obecnego pobytu ma też spotkanie z publicznością w petersburskim Domu Aktora, weźmie udział w otwarciu międzynarodowego festiwalu teatralnego „Bałtycki Dom”, na którym warszawski Teatr Dramatyczny pokaże spektakl Krystiana Lupy „Persona. Marilyn”.Bałtyckie Gwiazdy Petersburg przyznaje od dziesięciu lat. Z polskich artystów otrzymali je: Krzysztof Penderecki, Andrzej Wajda i Krzysztof Zanussi.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA