fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Miedwiediew: Krańcowe zaufanie między Rosją i Chinami

AFP
Mateusz Pawlak
Robert Mazurek
- Stosunki rosyjsko-chińskie przeżywają apogeum - powiedział prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, kończąc trzydniową wizytę w Chinach
Miedwiediew zwiedził dziś wystawę Expo 2010 w towarzystwie wiceprezydenta Chin Xi Jinpinga, uważanego przez wielu za prawdopodobnego następcę prezydenta Hu Jintao.
- Sam fakt odwiedzenia Expo stanowi dodatkowe świadectwo przyjaźni między Rosją i Chinami - oświadczył rosyjski prezydent.
Związek Radziecki i Chiny były wrogami od śmierci Józefa Stalina, a szczególnie od potępienia przez ZSRR zbrodni stalinowskich. W 1995 roku Moskwa i Pekin zainicjowały "strategiczne partnerstwo".
Współpraca gospodarcza między Rosją a Chinami polega przede wszystkim na dostawach rosyjskich surowców energetycznych Chinom, które są największym na świecie konsumentem energii.
- Jeszcze nigdy nasze więzi nie odznaczały się takim poziomem wzajemnego zaufania - mówił wczoraj Miedwiediew na spotkaniu z Hu Jintao.
Obaj przywódcy wzięli wtedy udział w inauguracji ropociągu Skoworodino-Daqing, pierwszego rurociągu łączącego Rosję i Chiny, którym do chińskich rafinerii popłynie ropa naftowa z Syberii.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA