fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Przegląd prasy rpkom.pl- wtorek 28 września

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]
[b]Gminy z szybkim internetem to wyjątki na mapie Polski[/b]
Sylwia Czubkowska
Do 2012 roku wszyscy mieszkańcy naszego kraju powinni mieć dostęp do szerokopasmowej sieci. Już wiadomo, że to się nie uda. W tej chwili w 90 proc. gmin dostęp do niej ma zaledwie co dziesiąte gospodarstwo domowe
[b]mPay obsłuży płatności w Orange[/b]
Michał Fura
mPay podpisał umowę z Orange’em. Dzięki temu już pod koniec roku klienci tej sieci będą mogli dokonywać elektronicznych płatności za pomocą komórki.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/454419,mpay_obsluzy_platnosci_w_orange.html
[srodtytul]Gazeta Wyborcza[/srodtytul]
[b]Nokia miała własnego iPhone'a przed Apple. Oddała go walkowerem[/b]
MIB, New York Times
Nokia miała własnego iPhone'a na kilka lat przed Apple - podaje "The New York Times". Telefon miał dotykowy wyświetlacz, ale fiński producent zamknął projekt. Bo bał się ryzyka.Apple zaprezentował iPhone'a w czerwcu 2007 r. Od tego czasu zaczął się boom na podobne telefony z dotykowym wyświetlaczem. Teraz firma Steve'a Jobsa jest jednym z największych ich producentów, a Nokia do tej pory nie może się tu odnaleźć, choć na globalnym rynku komórek jest liderem. Tymczasem - jak pisze "NYT" - prototyp takiego urządzenia Nokia miała już w 2003 r. Model oznaczony numerem 7700 miał dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 640x320 pikseli, który miał ułatwić przeglądanie internetu.
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8433605,Nokia_miala_wlasnego_iPhone_a_przed_Apple__Oddala.html
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
[b]Nowa twarz Nokii[/b]
Danuta Walewska
Nowy prezes Nokii, Stephen Elop rozpoczął urzędowanie w Nokii. Musi przeprowadzić drugą restrukturyzację w historii firmy 50-letniego dzisiaj Elopa w 2008 roku wynalazł Steve Ballmer i zatrudnił w Microsofcie. Nowy prezes zarządzanie Nokią rozpoczął od wysłania e-maila do wszystkich pracowników: jestem już na miejscu i czekam na informacje. Kiedy dział komunikacji odezwał się jako pierwszy, z jego zespołem spotkał się już po godzinie.
http://new-arch.rp.pl/artykul/982766_Nowa_twarz_Nokii.html
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA