fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

PO zgłosi dziś w PKW swój komitet wyborczy

Dziś rano Platforma zgłosi w PKW swój komitet – wynika z informacji „Rz”. Z list PO chce startować 20 proc. więcej kandydatów niż cztery lata temu
PO przedstawi Państwowej Komisji Wyborczej pełnomocnika komitetu i skarbnika. Najprawdopodobniej będą to te same osoby, które prowadziły komitet Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich: prawnik Grzegorz Wójtowicz i skarbnik PO Andrzej Wyrobiec.
Wybory samorządowe odbędą się 21 listopada. 2 października mija termin zawiadomienia PKW o utworzeniu komitetu wyborczego. Komitet ma czas do 22 października na zarejestrowanie list kandydatów na radnych – sejmików wojewódzkich, rad gminnych i powiatowych.
Platforma kończy układać listy wyborcze. Rady regionalne do 10 października mają wytypować kandydatów. Potem zatwierdzi je zarząd krajowy partii.
– Zgłosimy wystarczająco wielu dobrych samorządowców, by wygrać te wybory – zapewnia „Rz” Waldy Dzikowski, wiceszef Klubu Parlamentarnego PO.
Na listach PO ma się znaleźć kilkadziesiąt tysięcy kandydatów. Andrzej Biernat, lider łódzkiej Platformy: – Zainteresowanie startem jest ogromne. W moim regionie o 25 – 30 proc. większe niż cztery lata temu.
W 2006 r. Platforma zarejestrowała blisko 20 tys. kandydatów na listach w całym kraju.
Wczoraj w PKW zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego złożył SLD. Na listach Sojuszu znajdą się też przedstawiciele m.in. Unii Pracy, Zielonych 2004 i Partii Kobiet.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA