fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Niedzielan wraca po czterech latach

Franciszek Smuda uzupełnił skład na mecze z USA i Ekwadorem o piłkarzy z ekstraklasy. Jest kilka niespodzianek
Największa to powrót Andrzeja Niedzielana. Różne warianty ataku nie sprawdzają się, więc trener postawił na najskuteczniejszego napastnika ligi.
Niedzielan zdobył w siedmiu meczach siedem bramek. Zasłynął też ostatnio stwierdzeniem, że „lepiej mądrze stać, niż głupio biegać“, odnoszącym się do dwóch goli, strzelonych w meczu z Polonią nie po charakterystycznym rajdzie, ale z pola karnego.
Niedzielan ma 31 lat, ostatni raz wystąpił w reprezentacji wiosną 2006 roku w meczu przeciw USA w Kaiserslautern. Trenerem był wtedy Paweł Janas, który nie włączył Niedzielana do kadry na mundial. Jedynym debiutantem wśród powołanych przez Smudę jest kapitan Lechii Gdańsk Hubert Wołąkiewicz. Obrońca Cracovii Łukasz Mierzejewski grał podczas zimowego turnieju w Tajlandii, Adrian Mierzejewski zaś wraca po kontuzji. Obrońca Ruchu Maciej Sadlok nie otrzymał powołania, ponieważ boi się latać samolotami.
Kadra zbiera się w Warszawie w najbliższą niedzielę. W poniedziałek rano wszyscy mają udać się do ambasady amerykańskiej z nadzieją, że wyjdą stamtąd z wizami.
Wieczorem tego samego dnia i we wtorek rano piłkarze będą trenować na stadionie Polonii. We wtorek po południu odlatują do Chicago. Mecz z USA rozegrany zostanie 9 października w tym mieście na stadionie Soldiers Field, a 12 października Polacy zmierzą się z Ekwadorem na Stade Saputo w Montrealu.
[ramka][b]Powołani z polskiej ligi[/b]
[b]Bramkarz:[/b] Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok)
[b]Obrońcy:[/b] Grzegorz Wojtkowiak (Lech), Łukasz Mierzejewski (Cracovia), Dariusz Pietrasiak (Polonia Warszawa), Hubert Wołąkiewicz (Lechia) Pomocnicy: Grzegorz Bonin (Górnik), Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa)
[b]Napastnicy:[/b] Andrzej Niedzielan (Korona), Kamil Grosicki (Jagiellonia), Euzebiusz Smolarek (Polonia Warszawa). [/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA