fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Dwa lata poczekasz na mieszkanie

Rzeczpospolita, Paweł Gałka
Od 6,5 tys. zł za metr nowego mieszkania w Wawrze do 13 tys. zł na Woli. Takie są ceny w projektach, które będą gotowe w 2012 roku
Prawie 300 mieszkań zaplanowanych w dwóch budynkach znajdzie się na osiedlu Sokratesa Park, jakie na Bielanach przy ul. Sokratesa buduje spółka Sokratesa Development. Osiedle ma być ukończone w maju 2012 roku. Jak usłyszeliśmy w biurze sprzedaży tego dewelopera, nie ma obaw, że termin mógłby nie być dotrzymany. – Mamy solidnego, dużego wykonawcę o uznanej na rynku renomie – zapewnia przedstawicielka firmy. Choć na klucze do lokali na tym osiedlu trzeba długo czekać, to wybór mieszkań jest tu ogromny.
Jak opisuje deweloper, do apartamentów od 94 do 117 mkw. są przypisane wielkie tarasy, których powierzchnia sięga nawet 100 mkw. Właściciele mieszkań na parterach będą mieć zaś ogródki.
W tej inwestycji chcieliśmy kupić niewielkie mieszkanie, najchętniej dwupokojowe. Handlowcy zaproponowali nam 42,4-metrowy lokal z dwoma pokojami i aneksem kuchennym. Ceny w tej inwestycji są uzależnione od piętra, na którym znajduje się mieszkanie. Najtaniej (7,6 tys. zł za mkw.) jest na pierwszym piętrze, najdrożej (8,6 tys. zł) – na szóstym. Przy podpisaniu umowy przedwstępnej trzeba na konto dewelopera wpłacić 20 proc. wartości mieszkania. Resztę – zgodnie z postępem prac na budowie.
W trzecim kwartale 2012 r. ma być gotowe osiedle Klimontowska, które w Wawrze przy ul. Klimontowskiej i Palmowej zaczyna właśnie budować BJM Development. Na osiedlu mają stanąć trzy budynki połączone podziemnym garażem, w których znajdzie się 108 mieszkań. 38-metrową kawalerkę deweloper wycenił na 7,4 tys. zł. Do tego dochodzi balkon, za który trzeba płacić osobno. Jeden metr kwadratowy. tej powierzchni deweloper wycenił na 1,07 tys. zł. – Ale cena balkonu jest absolutnie do negocjacji – zapewnia pracownica biura sprzedaży tego dewelopera.
Dodaje, że systemy płatności za lokale są zawsze indywidualnie ustalane z klientem. – Mogą to być raty miesięczne albo kwartalne – mówi handlowiec z BJM Development. – System 10/90, kiedy to 10 proc. wpłaca się przy podpisaniu umowy, resztę przy odbiorze kluczy, nie jest możliwy, bo inwestycji nie realizujemy z kredytu bankowego – wyjaśnia.
Taniej nowe mieszkania w Wawrze sprzedaje MDM Development, spółka celowa Instalexport. Inwestycja Przy Lesie tej firmy stanie przy ul. Korkowej w Wawrze. Deweloper w umowach z klientami podaje, że mieszkania będą gotowe najpóźniej w 24 miesiące od rozpoczęcia budowy. A ta ruszy w październiku br.
– Będziemy się jednak starać, by budowę ukończyć w 18 miesięcy – usłyszeliśmy w biurze sprzedaży tego projektu. Tak czy inaczej – na klucze trzeba będzie poczekać do 2012 roku.
Na osiedlu stanie docelowo 370 mieszkań. W pierwszym etapie będzie ich 181. W tej części inwestycji znaleźliśmy 39-metrową kawalerkę na parterze, której mkw. kosztuje 6,59 tys. zł. Cena jest do negocjacji. – Przy podpisywaniu umowy klient wpłaca 10 proc. wartości mieszkania, resztę uiszcza w transzach, zgodnie z postępem prac – usłyszeliśmy w biurze spółki.13,1 tys. zł za mkw. – na tyle 36-metrową kawalerkę na pierwszym piętrze nowej inwestycji przy ul. Białej na Woli wyceniła spółka Yareal Polska. Rezydencja Biała stanie przy ul. Białej w miejscu biurowca. Deweloper szykuje się właśnie do jego wyburzenia. Budowa mieszkań ma zaś ruszyć w marcu 2011 roku. – Inwestycja, w której zaplanowaliśmy 77 lokali, będzie gotowa w czwartym kwartale 2012 roku. – Pięć procent ceny pobieramy w siedem dni po podpisaniu umowy, resztę klienci płacą w ratach, zgodnie z postępem robót – usłyszeliśmy w biurze sprzedaży tego projektu.
Budynek ma być ogrodzony i całodobowo monitorowany. Deweloper zaplanował tu także reprezentacyjny hall.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA