fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mundurowi

Zmiany w świadczeniach na misjach

Fotorzepa, Darek Golik
Pracownicy cywilni wyjeżdżający na misje policyjno-pokojowe będą lepiej wynagradzani
MSWiA przekazało do konsultacji społecznych projekt zmian w rozporządzeniu w sprawie zatrudniania pracowników w kontyngentach policyjnych oraz ich wynagradzania.
Obecne rozwiązania określające zasady wynagradzania takich pracowników sprawiają, że oferta finansowa dla specjalistów, zwłaszcza lekarzy i pielęgniarek, jest bardzo skromna. Płaca pracownika cywilnego w kontyngencie policyjnym wydzielonym do udziału w misji pokojowej wynosi obecnie 800 zł. Wyższe świadczenia przysługują pracownikom cywilnym zatrudnionym w kontyngentach wydzielonych do udziału w akcji zapobiegania terroryzmowi albo akcjach ratowniczych i humanitarnych.
W projekcie znalazło się rozwiązanie, zgodnie z którym pracownik kontyngentu policyjnego wydzielonego do misji pokojowej będzie otrzymywał wynagrodzenie w wysokości mnożnika kwoty bazowej ustalonej w ustawie budżetowej dla członków korpusu służby cywilnej.
Dla lekarza mnożnik ten ma być ustalony na poziomie 2, a dla pielęgniarki bądź pielęgniarza 1,4. W tym roku kwota bazowa dla członków korpusu służby cywilnej wynosi 1873,84 zł.
Ponadto ujednolica się zasady ustalania wysokości jednorazowego świadczenia pieniężnego przysługującego za każdy procent doznanego uszczerbku na zdrowiu.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA