fbTrack

Polityka

Bogatynia otrzyma pomoc od polityków

Fotorzepa, Darek Golik
Politycy wszystkich klubów parlamentarnych zmierzyli się z reprezentacją Orłów Górskiego w charytatywnym meczu piłki nożnej
Dochód ze spotkania, które zorganizowało stowarzyszenie gwiazd polskiej piłki, zostanie przeznaczony na pomoc ofiarom powodzi w Bogatyni.
Do walki z Orłami Górskiego stanęły parlamentarne reprezentacje PO, Pis-u, PSL-u i SLD. W trakcie rozgrywek licytowane były koszulki z autografami piłkarzy i polityków oraz dary przekazane na licytacje przez prywatnych sponsorów. Kluby parlamentarne najpierw zagrały między sobą. W starciu PiS - PSL lepsi okazali się ludowcy, w drugim meczu Platforma rozgromiła SLD sześć do zera. Przeciwnikiem Orłów Górskiego miała być początkowo najlepsza z drużyn parlamentarnych, plany jednak zmieniono i mecze z reprezentacją gwiazd polskiej piłki rozegrały wszystkie cztery reprezentacje parlamentarne.
Zwycięzca turnieju nie został wyłoniony, a puchar - jak ostatecznie ustalono - pojedzie do Bogatyni. W trakcie piłkarskich zmagań uzbierano przeszło 10 tysięcy złotych. Pieniędzy mogłoby być zebranych znacznie więcej, gdyby było więcej kibiców, jednak - jak przekonuje Wojewoda Dolnośląski Ilona Antoniszyn-Klik - nie o to chodziło organizatorom. Impreza miała przypomnieć ludziom, że dramat mieszkańców Bogatyni trwa i pomoc jest im wciąż potrzebna. Bogatynia potrzebuje wsparcia przede wszystkim przy odbudowie domów i infrastruktury.
Źródło: Polskie Radio

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL