fbTrack

Notowania

SABMiller może przejąć Foster’s

Rzeczpospolita
SABMiller złoży ofertę na Foster’s. Do Foster’s należy ponad połowa rynku piwa w Australii
Informacje, że południowoafrykański SABMiller szykuje wartą 10,9 mld dolarów ofertę przejęcia Foster’s, wywindowały notowania australijskiej spółki do najwyższego poziomu od sierpnia 2006 r. Akcje Foster’s podrożały o 7,6 proc., do 6,26 dolara australijskiego.
O możliwej transakcji poinformował londyński „Sunday Times”, który napisał, że SABMiller szykuje się do złożenia oferty na Carlton & United Breweries, zanim oddzieli się ona od należącego do Foster’s biznesu winnego. Szefowie Foster’s zapewniali wczoraj, że nie mają pojęcia, jaki jest powód tak silnego wzrostu kursu akcji. Z kolei analitycy nie mają wątpliwości,że SABMiller jest logicznym kandydatem do przejęcia australijskiej firmy.
Prezes Foster’s Ian Johnston poinformował w maju o planach podziału firmy, gdy część winna ucierpiała z powodu spadku cen. Od tego czasu jako potencjalnego kandydata wymieniano chińskie Bright Food Group Co i Tsingtao Brewery Co, oraz japoński Asahi Breweries Ltd. Jako ostatni w tym gronie pojawił się SABMiller.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL