fbTrack

Kraj

Zeskanują twarz kibica na turnieju w Bydgoszczy

Hala Łucznika w Bydgoszczy
Fotorzepa, Roman Bosiacki
W czasie najbliższego siatkarskiego Memoriału Huberta Wagnera w Hali Łucznika w Bydgoszczy będą pilotażowo skanowane twarze kibiców
Po raz pierwszy w Polsce kamery wysokiej rozdzielczości wykonają zdjęcia wszystkich uczestników turnieju siatkarskiego.
Zarejestrowane dane będą gromadzone. W każdej chwili zdjęcia będzie można powiększyć, aby wyłapać np. detale utrwalone na obrazie. Taki system pozwoli organizatorom imprezy lub policji na zebranie dowodów, jeśli dojdzie do przestępstwa. Kamery będą rejestrowały twarz każdego kibica przy wejściu do hali. Odbędzie się to bez konieczności jego zatrzymywania i niedogodności związanych na przykład z koniecznością pozowania „do kamery”.
W przypadku niepożądanych zachowań można będzie sprawdzić, kiedy poszczególni jego uczestnicy weszli lub wyszli z hali, w której części trybun siedzieli w określonym czasie. Gdy na imprezie sportowej stosowane będą karty kibica, to dzięki wcześniejszej rejestracji system sprawdzi, czy do hali wchodzi rzeczywiście właściciel danej karty. Pozwoli to na nie wpuszczanie na imprezę niepożądanych kibiców, na przykład tych z zakazem stadionowym. Do ochroniarza trafi wówczas informacja o osobie, która nie powinna wejść do hali.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL