fbTrack

Teatr

V Praski Przegląd Teatralny Hajdpark

Spektakl „Orzech. Wiewiorka” Grupy Artystycznej Koncentrat zaplanowano na inaugurację festiwalu
Muzeum Literatury
Premierowy pokaz Grupy Artystycznej Koncentrat, goście z Bielska-Białej, Kielc i Michałowic, wystawa fotografii i niespodzianka na podwórku Wytwórni.
To w skrócie program tegorocznego, piątego już, Praskiego Przeglądu Teatralnego Hajdpark.
W tym roku w sześć dni obejrzymy dziewięć przedstawień grup działających niezależnie, ale też teatrów instytucjonalnych. Należy się szczególnie przygotować na trzy intensywne dni, kiedy zaplanowano po dwie prezentacje. Jednym z największych wydarzeń będzie z pewnością pokaz „Samotności pól bawełnianych” Bernarda Koltesa, zrealizowanej przez Radosława Rychcika w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.
– Rezerwacje na ten spektakl wpływały już w zeszłym miesiącu, w czasie urlopu teatru – mówi Małgorzata Owsiany organizująca Hajdpark. „Samotność…” do tej pory znalazła się w programie takich festiwali, jak Boska Komedia w Krakowie, Kontrapunkt w Szczecinie i Kontakt w Toruniu, wszędzie budząc żywe reakcje widzów: od manifestacyjnego opuszczania sali po entuzjazm. Zobaczymy, czy podobnie będzie w Warszawie – to pierwszy pokaz tego przedstawienia u nas. W programie tegorocznego Hajdparku nie zabraknie też prezentacji stołecznych teatrów. Dwa przedstawienia: „Kobieta po grecku” oraz monodram „Wyspy”, pokaże Kolektyw Artystyczny Babaryba. Zobaczymy też „75 minut” – przedstawienie Unii Teatr Niemożliwy, zainspirowane powieścią „Palacz zwłok” Ladislava Fuksa. Przegląd zainauguruje zaś premiera najnowszego przedstawienia Grupy Artystycznej Koncentrat. „Orzech. Wiewiórka” będzie próbą zmierzenia się twórców tańca współczesnego z klasyką baletu, „Dziadkiem do orzechów” Piotra Czajkowskiego. – Od początku działania Wytwórni staramy się wspierać produkcje teatru tańca współczesnego, który jest według mnie jednym z najciekawszych nurtów dzisiejszego teatru – mówi Owsiany. – Mam nadzieję, że to przedstawienie po premierze wejdzie do stałego repertuaru teatru. [i]V Praski Przegląd Teatralny Hajdpark, Teatr Wytwórnia, ul. Ząbkowska 27/31, bilety: 20 – 30 zł, karnet: 120 zł, rezerwacje: tel. 22 741 23 05, środa (25.08) – niedziela (29.08). [/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL