fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Rosną zyski UPS

Fotorzepa, Bartosz Jankowski
Gigant na rynku przesyłek kurierskich, firma UPS notuje kolejne wzrosty przychodów i zysku
Przychody UPS w II kwartale br. wyniosły 12,2 mld dolarów i jest to o prawie 13 procent więcej niż w analogicznym okresie rok temu. Zysk operacyjny w drugim kwartale wzrósł z kolei w stosunku do analogicznego okresu rok temu o 57 proc. W drugim kwartale tego roku wyniósł 1,4 mld dolarów, podczas, gdy rok temu w tym okresie było to 895 mln dolarów. Firma przyjęła, że tegoroczny zysk skorygowany na akcję wzrośnie w porównaniu do roku ubiegłego o 45-50 proc.
Już pierwszy kwartał br. dał nieoczekiwanie dobre wyniki z działalności spółki. Zysk firmy wzrósł w pierwszym kwartale br. o 37 procent. Przychody były wyższe o 7 procent w porównaniu do okresu analogicznego rok wcześniej.
Zdaniem kierownictwa firmy, które obawiało się, że kryzys może także w tym roku mocno ograniczać wzrosty, dobre wyniki to rezultat przyjętej strategii, m.in. wzrostu na rynku przesyłek międzynarodowych i rozwoju łańcucha dostaw oraz poprawy rentowności. We wszystkich segmentach działalności UPS wzrosły także marże.
Firma UPS jest jednym z największych na świecie doręczycieli przesyłek. Jej siedziba jest w Atlancie, ale spółka działa na terenie ponad 200 krajów i terytoriów z całego świata. Firma dziennie dostarcza średnio ok. 14,9 mln przesyłek.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA